Zwrot podatku w UK I Przerażają Cię formalności? Zgłoś się do Nas

149

Jeżeli masz przygotowane dokumenty P45 lub P60, ewentualnie ostatni payslip z roku podatkowego, którego dotyczy roszczenie lub uważasz, że zdobędziesz konieczne dokumenty – nie ma najmniejszego problemu, aby rozpocząć procedurę tj. odzyskanie podatku z uk. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami biura w celu rozpoczęcia procedury kalkulacji oraz rozliczenia podatku z danego roku podatkowego.

Jeśli chciałbyś otrzymać informacje ile należy Ci się zwrotu podatku w UK, wyślij do Nas na adres e-mail: info@naszawyspa.com kopię swoich dokumentów P60, P45 lub ostatni payslip w celu przekalkulowania podatku w danym roku podatkowym, zgłoś się  do Nas bezpośrednio do siedziby biura mieszczącego się w dzielnicy Hounslow, w Londynie lub wypełniając formularz znajdujący się pod koniec artykułu.

Krok 1

Wydrukuj i podpisz we wskazanym przez Nas miejscu dokumenty, które przy pomocy dołączonych oryginałów dokumentów P60, P45 lub ostatniego payslipu wypełnimy za Ciebie.

Następnie, prześlij dokumenty na adres:

1 York Road
Hounslow
London
TW3 1LA

Wymagane dokumenty wyślij przesyłką z potwierdzeniem odbioru, aby mieć pewność, że dokumenty bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego.

lub

Zgłoś się bezpośrednio do biura księgowego mieszczącego się w Hounslow, gdzie zostaniesz poproszony o podpisanie wymaganych przez HM Revenue & Customs formularzy.

Krok 2

Co należy do obowiązków osoby odpowiedzialnej za wykonanie usługi?

Otrzymane dokumenty zostaną starannie wypełnione na podstawie wymaganych form, a następnie przesłane do właściwego urzędu w Wielkiej Brytanii po złożeniu przez klienta podpisów w odpowiednich rubrykach. Jednocześnie zgłaszamy on-line procedurę odzyskania podatku z uk. Po otrzymaniu dokumentacji infromujemy zleceniodawcę (klienta) o rozpoczęciu procedury zwrotu podatku.

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż urzędnicy proszą o wypełnienie dodatkowej dokumentacji lub oświadczeń dotyczących pracy w poprzednich latach podatkowych.

Krok 3

Przelewy i prowizje

Od momentu potwierdzenia wszczęcia procedury całość trwa średnio od 1 do 3 miesiący. Jeżeli istnieje konieczność wypełnienia dodatkowych dokumentów procedura nt. rozliczenie z podatku w UK trwa do dwóch tygodni lub dłużej. Procedura trwa również dłużej jeżeli odzyskujesz podatek na podstawie dokumentu typu payslip. Od odzyskanego podatku pobieramy prowizję w zależności od pakietu oferty na jaki opiewa umowa o świadczenie usług księgowych. Nasza prowizja kształtuje się na poziomie 10% netto. Nie odzyskujemy podatków z UK mniejszych niż 60 funtów.

 

Jak odzyskać podatek w uk

 Jak wygląda procedura odzyskiwania podatku krok po kroku (Zwrot podatku UK):

  • klient kontaktuje się z firmą zajmującą się obsługą ksiegowa;
  • następnie klient uzyskuje stosowne dokumenty drogą mailową, pocztą lub w formie linka do pobrania. Rowniez istnieje mozliwosc uzyskania wymaganych dokumentow w biurze firmy osobiście;
  • klient wypełnia otrzymane pisma podatkowe, dołącza dokumenty podatkowe, poświadczając przychody w danym kraju oraz wysokość zapłaconych podatków (P45 i P60);
  • klient dostarcza kompletne dokumenty;
  • firma kalkuluje wysokość podatku mozliwego do odzyskania z UK i przekazuje dokumenty do urzędu;
  • firma ponagla rozpatrywanie dokumentacji zgodnie z zasadami i procedurami zwrotu;
  • klient otrzymuje decyzję podatkową;
  • firma weryfikuje decyzję i w razie potrzeby składa odwołanie;
  • nastepuje przekazanie klientowi zwrotu na konto.

Pytania do eksperta : Zwrot podatku UK

Jak odzyskac podatek w uk?

Osoby, które pracowały w UK oraz płaciły podatek w Wielkiej Brytanii mogą być uprawnione do odzyskania podatku z UK. Nie trzeba być obywatelem brytyjskim, w celu wyegzekwowania swojego podatku z powrotem.

Co dzieje się, jeśli już nie jestem w Wielkiej Brytanii i chcę, mój podatek z powrotem?

Możemy zorganizować odzyskanie podatku z uk (Zwrot podatku UK), który może być wypłacony na Twoje konto bankowe za granicą, jednak może to podnieść koszty. Ewentualnie możemy zorganizować, aby czek został wysłany do Ciebie.

Co się stanie, jeśli nie mogę znaleźć moich P45 lub P60?

Będziesz musiał skontaktować się z poprzednim pracodawcą i poprosić o ponowne wystawienie P60. Jeżeli chodzi o P45 to ponowne jego wystawienie nie jest możliwe, dlatego twój nowy pracodawca może dać ci „Starter Checklist” lub poprosić cię o informację na temat twoich dochodów aby wysłać te informacje do HM Revenue & Customs (HM Revenue & Customs).

Kiedy można ubiegać się o odzyskanie podatku w uk ?

Możesz ubiegać się odzyskanie podatku z uk po zakończaniu roku podatkowego lub kiedy kończysz pracę i wracasz do Polski. Osobisty rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku.

Ile lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot podatku w uk?

Możesz ubiegać się o zwrot do 5 lat wstecz.

Jak długo trzeba czekać, aby odzyskać podatek w UK ?

1) Klient kontaktuje się z firmą zajmującą się obsługą księgową;
2) Następnie klient uzyskuje stosowne dokumenty drogą mailową, pocztą lub w formie linku do pobrania. Również istnieje możliwość uzyskania wymaganych dokumentów w biurze firmy osobiście;
3) Klient podpisuje otrzymane pisma podatkowe, dołącza dokumenty podatkowe, poświadczając przychody w danym kraju oraz wysokość zapłaconych podatków (P45 i P60);
lub klient dostarcza kompletne dokumenty;
4) Firma kalkuluje wysokość podatku możliwego do odzyskania z UK i przekazuje dokumenty do urzędu;
5) Firma ponagla rozpatrywanie dokumentacji zgodnie z zasadami i procedurami zwrotu;
6) Klient otrzymuje decyzję podatkową;
7) Firma weryfikuje decyzję i w razie potrzeby składa odwołanie;
8) Następuje przekazanie klientowi zwrotu na konto.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Temat

Treść wiadomości